اخبار برگزیده
کیفی سازی فعالیت تشکل ها از اهم برنامه های محیط زیست کشور

نشست هم اندیشی درویش مدیر کل دفتر مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با شورای هماهنگی تشکل های فعال در محیط زیست استان قزوین
اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد
کیفی سازی فعالیت تشکل ها از اهم برنامه های محیط زیست کشور
نشست هم اندیشی درویش مدیر کل دفتر مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با شورای هماهنگی تشکل های فعال در محیط زیست استان قزوین
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، نشست هم اندیشی با حضور درویش مدیر کل دفتر مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و اعضای شورای هماهنگی تشکل های فعال در محیط زیست استان قزوین در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین تشکیل شد.
در این نشست شمسی پور ضمن خیر مقدم به حاضرین تعامل، همدلی، همراهی، همکاری و مشارکت بیشتر در فرهنگ سازی و آموزش جوامع را در کنار حفاظت محیط زیست خواستار شد.
سپس اعضای شورای هماهنگی تشکلهای فعال در محیط زیست استان نظرات، معضلات محیط زیست استان و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.
در ادامه محمد درویش در نشست با شورای هماهنگی تشکل ها اظهار داشت: یک فعال محیط زیست باید شاد و با نشاط و با انگیزه باشد و از فعالیت در این مسیر خسته نشود.
وی افزود: باید فعالان محیط زیست روی رفتار خود کار کنند و با تقویت جایگاه خود بتوانند در بزنگاه در صیانت از محیط زیست نقش آفرین باشند.
درویش یادآور شد: هنوز نتوانسته ایم مردم را در سطح وسیعی با خود همراه کنیم و این ضعف باید جبران شود تا بتوانیم در موضوعات مهم محیط زیست مشارکت جدی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: با یک زنجیره انسانی می توانیم از آلودگی نیروگاه ها، نابودی جنگلها و مراتع، خشک شدن تالابها و دریاچه ها و سد سازی های غیر کارشناسی جلوگیری کنیم.
درویش بیان کرد: متاسفانه تشکل های مردمی در بزنگاه ها نتوانسته اند موفق عمل کنند و ظرفیت های خود را نشان دهند، لذا از شما انتظار داریم به عنوان فعال زیست محیطی تحرک بیشتری از خود نشان دهید.
مدیر کل دفتر مشارکتهای: باید به سمت انسان محوری حرکت کنیم و بتوانیم در هزینه های ۲۵ هزار میلیاردتومانی در بخش ترافیک که ۱۵ برابر بودجه وزارت ورزش است صرفه جویی کنیم.
درویش بیان کرد: وقتی در ساخت جاده ها شاهد تخریب محیط زیست هستیم از تشکلها انتظار می رود نگذارند ثروت های کشور اینگونه نابود شود.
وی اظهار داشت: سیاست جدی ما در سال جاری کیفی سازی فعالیت تشکل هاست و هر گز دنبال افزایش تعداد تشکل ها نیستیم تا وزن این نهاد های مردمی بالا برود.
درویش گفت: اگر با هم نباشیم دیگران هم ما را جدی نمی گیرند و نمی توانیم فعال عمل کنیم و کارها معطل می ماند در حالی که اگر تشکل های زیست محیطی  از مدیر کل همایت کنند می توان کارهای بزرگتری را اجرا کنیم.
وی اضافه کرد: تشکل ها شناسنامه دار می توانند در صیانت از محیط زیست نقش آفرین باشند و در حفظ انفال کمک کنند.
درویش در ادامه گفت: در کشور ۸۹۱ تشکل مردم نهاد دوستدار محیط زیست داریم که میتوانند در برنامه ریزیها و تصمیم گیری مدیران مشارکت جدی داشته باشند.
مدیر کل دفتر مشارکتها تصریح کرد: فارغ التحصیلان محیط زیست می توانند برای خود شغل ایجاد کنند و از تسهیلات ارزان قیمت در این حوزه استفاده کنند.
وی بیان کرد: فعال محیط زیست باید شجاع و عالم به مسائل باشد و بموقع عکس العمل نشان دهد و قدرت بسیج سایر مردم را نیز داشته باشد، در این صورت می توان کارهای تاثیر گزاری را عملیاتی کرد
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر