اخبار برگزیده
آیت الله عابدینی بر نگاه فقهیِ حرام و حلال در حوزه محیط زیست تاکید کرد

سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین به نقش ائمه جمعه و جماعات در فرهنگسازی مردم در حفاظت از محیط زیست تاکید کرد
اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد
آیت الله عابدینی بر نگاه فقهیِ حرام و حلال در حوزه محیط زیست تاکید کرد
سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین به نقش ائمه جمعه و جماعات در فرهنگسازی مردم در حفاظت از محیط زیست تاکید کرد
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین،سیاوش شمسی پور مدیر کل، معاونین و روئسای ادارات حفاظت محیط زیست استان قزوین بمناسبت هفته محیط زیست به دیدار حضرت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین رفتند .
در این دیدار شمسی پور ضمن تبریک هفته محیط زیست با شعار"من با طبیعتم" گزارشی از وضعیت محیط زیست استان در دو بخش محیط زیست انسانی و محیط زیست طبیعی ارائه کرد .
وی به نقش ائمه جمعه و جماعات در فرهنگسازی مردم در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و افزود : به نظر می رسد فرهنگ دینی از سوی برخی مردم فراموش شده که شاهد بی حرمتی به طبیعت و شکارهای بی رویه هستیم و این موضوع مشارکت مردم و استفاده از گنجینه های دینی و معرفتی را می طلبد .
در ادامه این دیدار آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین با تأکید بر اینکه باید نگاه فقهیِ حرام و حلال در حوزه محیط زیست بسیار جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: قوانین حوزه محیط زیست باید منطبق با حساسیت‌هایی باشد که در حوزه فقهی و اسلامی وجود دارد.
امام جمعه قزوین با اشاره به ظرفیت نمازهای جمعه و تریبون‌های محافل دینی و مذهبی، خاطرنشان کرد: اگر ظرفیت نمازهای جمعه و تریبون‌های محافظ دینی، مذهبی و مسجدی در راستای حل مشکلات زیست محیطی فعال شوند، در کاهش آسیب‌های این حوزه در استان مؤثر خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر جلوگیری از منشأهای استانی ریزگردها، اظهار کرد: ریزگردها بحران بسیار جدی محسوب می‌شوند که از سه کانون استانی، ملی و فرا ملی به وجود می‌آیند.
وی یادآور شد: باید همه بخش‌های جامعه متوجه این موضوع باشند که وقتی برداشت بی رویه از سفره‌های زیرزمینی آسیب جدی برای کشور به بار می‌آورد، مرتکب این کار نشوند و بدانند که به لحاظ شرعی انجام آن درست نیست.
آیت‌الله عابدینی بر ضرورت هر چه بیشتر فرهنگ‌سازی در حوزه محیط زیست تأکید کرد و افزود: نباید برخی‌ها بتوانند از قدرت و نفوذ خود برای آسیب زدن به منابع طبیعی استفاده کنند و باید با جدیت در مقابل آن‌ها ایستاد.
در پایان دیدار توسط مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین یک عدد تابلو از حیات وحش استان به رسم یادبود تقدیم آیت الله عابدینی گردید
 
 
 
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر