اخبار
1
يكشنبه 25 تير 1396 توزیع بیش از 6000 کیسه کنفی و پاکت بجای استفاده از نایلون در استان قزوین اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد
توزیع بیش از 6000 کیسه کنفی و پاکت بجای استفاده از نایلون در استان قزوین
توزیع 5000 کیسه کنفی و 1000 پاکت کاغذی بین مردم قزوین جهت استفاده بجای نایلکس در استان قزوین صورت گرفت.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین: سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن تایید خبر فوق اظهار کرد : به مناسبت روز جهانی بدون نایلون در سطح شهرهای استان قزوین بیش از 6000 کیسه در بین مردم توزیع گردید که جایگزین مصرف نایلون شود.
وی تصریح کرد: این کیسه ها با همکاری شهرداری آبیک ، تشکل زیست محیطی پاز شهر، طبیعت و معماران سبزدر 12 فروشگاه شهرستان آبیک ، چند فروشگاه شهر قزوین و بازار قزوین توزیع گردید.
شمسی پور گفت: جهت فرهنگ سازی و آموزش جوامع مختلف هدف در خصوص عدم استفاده از کیسه نایلکس و جایگزین کردن کیسه های پارچه ای و کنفی ، کارگاه آموزشی چهره به چهره در فروشگاه ها و بازار قزوین و برنامه نمایش عروسکی برگزار شد و بر اساس تصمیمات جلسه هماهنگی فرمانداری با محیط زیست آبیک در فروشگاه های آبیک ملزم به استفاده از کیسه بجای نایلون شده اند.
لازم به ذکر است سالانه در کشور حدود 3 نیلیون تن پلاستیک مصرف می شود که یکی از عوامل اصلی آلودگی های محیط زیست در کشور است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر