اخبار
1
يكشنبه 25 تير 1396 توزیع بیش از 6000 کیسه کنفی و پاکت بجای استفاده از نایلون در استان قزوین اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد
توزیع بیش از 6000 کیسه کنفی و پاکت بجای استفاده از نایلون در استان قزوین
توزیع 5000 کیسه کنفی و 1000 پاکت کاغذی بین مردم قزوین جهت استفاده بجای نایلکس در استان قزوین صورت گرفت.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین: سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن تایید خبر فوق اظهار کرد : به مناسبت روز جهانی بدون نایلون در سطح شهرهای استان قزوین بیش از 6000 کیسه در بین مردم توزیع گردید که جایگزین مصرف نایلون شود.
وی تصریح کرد: این کیسه ها با همکاری شهرداری آبیک ، تشکل زیست محیطی پاز شهر، طبیعت و معماران سبزدر 12 فروشگاه شهرستان آبیک ، چند فروشگاه شهر قزوین و بازار قزوین توزیع گردید.
شمسی پور گفت: جهت فرهنگ سازی و آموزش جوامع مختلف هدف در خصوص عدم استفاده از کیسه نایلکس و جایگزین کردن کیسه های پارچه ای و کنفی ، کارگاه آموزشی چهره به چهره در فروشگاه ها و بازار قزوین و برنامه نمایش عروسکی برگزار شد و بر اساس تصمیمات جلسه هماهنگی فرمانداری با محیط زیست آبیک در فروشگاه های آبیک ملزم به استفاده از کیسه بجای نایلون شده اند.
لازم به ذکر است سالانه در کشور حدود 3 نیلیون تن پلاستیک مصرف می شود که یکی از عوامل اصلی آلودگی های محیط زیست در کشور است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر