اخبار برگزیده
1397/1/28 سه‌شنبه
تعریف طرح های مدیریت پسماند برای هر استان بر اساس میزان زباله تولید شده
کریم شافعی معاون توسعه ، حقوقی و امور مجلس سازمان ، وجود پسماند در استان ها را یک معضل اعلام کرد و برای هر استان در صورت تعریف شدن طرح مدیریت پسماند بر اساس وزن زباله ،جز برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست می باشد


1397/1/28 سه‌شنبه
حسن پسندیده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین شد
طی حکمی از سوی عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، حسن پسندیده بعنوان نهمین مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین معرفی شد


1396/12/28 دوشنبه
بازدیدرایگان از موزه تنوع زیستی استان قزوین در ایام نوروز
به مناسبت ایام عید بازدید از موزه تنوع زیستی استان قزوین واقع در شهر محمدیه البرز رایگان است و مردم می‌توانند برای آشنایی با نمونه‌های حیوانات و حیات وحش از این موزه بازدید کنند.


1396/12/27 يكشنبه
توصیه های مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در سفرهای نوروزی طبیعت گردی
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در خصوص ایام عید و حضور مردم در طبیعت گفت: بهار فصل همراهی با طبیعت و محیط زیست است.اما انبوه زباله‌ها، آب‌های آلوده، شاخه‌های شکسته و مراتع سوخته که هر سال در این ایام در کشور شاهد آن هستیم معنای همراهی و دوستی با طبیعت را از بین می برد و می توان با رعایت نکاتی کوچک ضمن حفظ و حراست ازطبیعت، سفر دلنشین تری را تجربه کرد ومانع تخریب محیط زیست شد.


1396/12/21 دوشنبه
اجرای طرح جامع پیشگیری از آلودگی هوا در استان قزوین
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین سیاوش شمسی پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با تایید مطلب فوق اظهار کرد: در طرح جامع پیشگیری هوای استان قزوین 35برنامه اجرایی پیش بینی شده است.


1396/12/20 يكشنبه
عمل به منویات مقام معظم رهبری ورعایت اصول چهل و پنج و پنجاهم قانون اساسی در راستای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در استان قزوین
تفاهمنامه سه جانبه به منظورتوسعه همکاری مشترک و بهره مندی از ظرفیت، توانمندی و تجارب و تقویت نقش جوامع بومی و محلی، تشکل ها ، سازمان های مردم نهاد و تعاونی های تخصصی به منظور تشریک مساعی در صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی استان فی مابین دادگستری کل استان قزوین ، اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین واداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان منعقد گردید


1396/12/19 شنبه
استقبال از فصل بهار در استان قزوین با اقداماتی زیست محیطی
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین سیاوش شمسی پور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین بیان کرد:ادارات تابعه حفاظت محیط زیست استان قزوین درآستانه فرا رسیدن فصل بهار در سراسر استان به منظور پاکیزگی و طراوت بخشیدن به طبیعت، حفظ نظافت شهرها و همچنین استقبال از میهمانان و مسافرانی که در ایام نوروز استان قزوین را برای سفر انتخاب می کنند طی برنامه زمان بندی شده اقداماتی را با مشارکت دستگاههای مرتبط پایه ریزی و در مرحله اجرا گذاشتند.


1396/11/28 شنبه
پیوستن اداره کل حفاظت محیط زیست به سامانه دادور
برای تسهیل همه جانبه امورارباب رجوع، اداره کل حفاظت محیط زیست به سامانه دادور پیوست.


1396/11/23 دوشنبه
بازدید نمایندگان حوزه پسماند کشور ژاپن از سایت پسماند محمدآباد
11نفر از نمایندگان حوزه پسماند کشور ژاپن به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوئین زهرا وکارشناسان اداره حفاظت محیط زیست استان قزوین از سایت پسماند عادی و صنعتی محمدآباد بازدید کردند.


1396/11/15 يكشنبه
اجرا برنامه عملیاتی حفاظت از گونه های جانوری در معرض تهدید توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین
برنامه عملیاتی حفاظت از گونه‌های جانوری در معرض تهدید با اولویت خرس قهوه‌ای توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اجرا می‌شود.


1396/11/4 چهارشنبه
مشاهده دو قلاده گربه وحشی در شهرستان آوج
دو قلاده گربه وحشی در مناطق شهرستان آوج مشاهده و ثبت حضور شد


1396/11/1 يكشنبه
افزایش دوره های آموزش ضمن خدمت جهت افزایش دانش دبیران در راستای آموزش فعال کتاب انسان و محیط زیست
برای ارتقا سطح دانش زیست محیطی مدیران و دانش آموزان نشست مشترکی بین اداره حفاظت محیط زیست استان قزوین واداره آموزش پرورش برگزار گردید.


1396/9/27 دوشنبه
مشاهده و تصوير برداري یک قلاده پلنگ در منطقه الموت غربی
با تلاش فراوان محیط بانان منطقه شکار وتیر اندازی ممنوع الموت غربی و نصب دوربین تله از یک قلاده پلنگ تصویر برداری شد


1396/9/27 دوشنبه
محکومیت 35 شکارچی متخلف توسط مراجع قضائی استان
اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با متخلفین شکار وصید و واحدهای آلاینده صنعتی در صورت عدم رعایت قوانین و با همکاری مراجع قضائی برخورد خواهد کرد.


1396/9/26 يكشنبه
کشف8قبضه سلاح شکاری توسط یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین
طی عملیاتهای متعدد 8فرد متخلف با8 سلاح شکاری در نقاط مختلف استان توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شدند.


123456>>>