اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد 10روز هوای ناسالم طی سه ماه گذشته در آبیک در سه ماه نخست سال1399 با بررسی و سنجش آلودگی هوای استان قزوین، 83 روز هوای پاک و قابل قبول در شهر آبیک و 93 روز در شهر قزوین به ثبت رسید. به گزار

در سه ماه نخست سال1399 با بررسی و سنجش آلودگی هوای استان قزوین، 83 روز هوای پاک و قابل قبول در شهر آبیک و 93 روز در شهر قزوین به ثبت رسید.
 اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اعلام کرد
10روز هوای ناسالم طی سه ماه گذشته در آبیک
 در سه ماه نخست سال1399 با بررسی و سنجش آلودگی هوای استان قزوین، 83 روز هوای پاک و قابل قبول در شهر آبیک و 93 روز در شهر قزوین به ثبت رسید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیطزیست استان قزوین،سید ابراهیم سید موسوی معاون نظات و پایش اداره کل محیط زیست استان قزوین ضمن تایید خبر فوق گفت:  بر اساس داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان قزوین، در سه ماه نخست سال جاری در مجموع93 روز هوای پاک و قابل قبول در سطح شهر قزوین و 83 روز هوای پاک و قابل قبول در سطح شهر آبیک ثبت شد که در این مدت آبیک 7 روز وضعیت هوا ناسالم برای گروه های حساس و 3 روز نیز در حالت ناسالم قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در استان میزان سنجش آلودگی هوا توسط سه ایستگاه موجود ثبت میشود که بطور مستمر در تمام اوقات شبانه روز به ثبت رسیده و مورد بهره برداری قرار میگیرد
سید موسوی ادامه داد: در صورت اجرای برنامه ها و مصوبات کارگروه مقابله با پدیده گرد وغبار و پیشگیری از آلودگی هوا در سایر فصل های باقیمانده از سال شاهد روزهای سالم بیشتری خواهیم بود.
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه می گردد: تراكم جمعیت، تراكم فعالیت های صنعتی، ترافیك درون شهری، تردد خودروهای غیراستاندارد و فرسوده و دود زا، بروز و تشدید عوامل طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی و خشكسالی ازعوامل آلودگی هوای استان می باشد.

 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر