محیط زیست در رسانه ها
پروژه کمربندی سبزشهرستان قزوین فاقد پیوست‎های زیست‌محیطی است مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین : تهیه پیوستهای زیست محیطی در اجرای پروژه های زیست محیطی الزامی است

پروژه کمربندی سبزشهرستان قزوین  فاقد پیوستهای زیست‌محیطی است

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین : تهیه پیوستهای زیست محیطی در اجرای پروژه های زیست محیطی الزامی است

حسن عباس نژاد مدیرکل حفاظت  محیط ‌زیست استان  قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پیوست‌های زیست‌محیطی برای پروژه کمربندی سبز ارائه نشده و ما نگران تغییر بستر رودخانه هستیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه، منافع فراوانی را برای مردم شهر و استان قزوین به همراه خواهد داشت،افزود: ما کلیت این پروژه و فازهای اول و دوم آن را تائید می‌کنیم درحالی‌که برای اجرای فاز سوم آن نگران هستیم زیرا ملاحظات زیست‌محیطی آن درنظر گرفته نشده است.

عباس نژاد اظهار داشت: هزار و ۸۰۰ متر از این پروژه انجام و ۲ هزار و ۳۰۰ متر آن بسترسازی شده است درحالی‌که نباید بستر رودخانه تغییر پیدا کند.

مدیرکل  حفاظت محیط‌زیست قزوین عنوان کرد: سیلی که فروردین‌ماه سال جاری خسارت‌های فراوانی را به شیراز وارد کرد، به سبب تغییر بستر رودخانه بود به همین منظور لازم است برای جلوگیری از خطر سیل در این کمربندی پیوست‌های زیست‌محیطی حتماً مورد توجه قرار گیرد تا در سالیان آتی حادثه ای مشابه شیراز در قزوین رخ ندهد.

بيشتر
شعار سال ۱۴۰۱ "سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"